Czym są testy AB

Poszukując najlepszej metody optymalizacji często chwyta się różnych rozwiązań. Nie jest to nic złego- bardzo dobrze poszukiwać czegoś, co w przyszłości może dać najlepszy efekt. Jednak w pierwszej kolejności należy sprawdzać metody, z których korzystało już wiele osób. Z tego względu warto jeszcze wcześniej przejrzeć internet lub zapytać specjalistę o właśnie takie metody. Bardzo często bowiem można krążyć wokół pewnego rozwiązania, wcale na nie nie trafiając, a co za tym idzie- stojąc w miejscu i marnując potencjał. Wyjątkowo znamienne jest to, jeżeli chodzi o strony internetowe. Ruch na nich jest przecież bardzo duży, ciągle odwiedzają je nowi internauci, a najlepsze wyniki strona otrzymuje gdy jest odpowiednio zoptymalizowana. Trzeba więc do poszukiwania jej metody idealnej. Wiele osób uważa, że taką metodą jest AB test (https://www.omniconvert.com/pl/testy-ab-mozliwosci).

Testy AB

Metoda testu AB jako metoda optymalizacji jest bardo prosta

Autor zdjęcia: Epicantus

Metoda testu AB jako metoda optymalizacji jest bardo prosta. Wymaga posiadania dwóch wersji danej strony, a celem jest wybranie tej lepszej. Widać więc, że metoda opiera się na ciągłej ewolucji strony, jednak pokazując drogę w dobrą stronę. Może okazać się, że starsza wersja była bardziej funkcjonalna. Można wtedy albo ją przywrócić, albo też skonstruować nową wersją opartą właśnie na odrzuconych wcześniej rozwiązaniach ze starszej strony. Test AB może służyć też jako metoda badania nowej strony jeszcze przed jej wprowadzeniem do działania celem zapobieżenia opisanej wcześniej sytuacji z zauważaniem plusów wersji starszej.

Czy AB test ma wady?

Niektórzy jednak zarzucają metodzie jej czasochłonność, bowiem pozwala ona na badanie tylko jednego elementu. W tym wypadku, jeżeli poszukujemy źródła problemu, trzeba będzie wcześniej zastanowić się co może go wywoływać. Dopiero po tym AB test będzie mógł wskazać co jest nie tak. Jednak każdy przyzna, że jest to warte swoich wyników.